News

News zdjęcie id 536

XIII Edycja Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Raczki

14.12.2017

Mecz WKSu z Kamionką stał na wyrównanym nawet dobrym poziomie. Prowadzenie objęli zawodnicy WKSu po strzale Filipa Szyłak, ale do wyrównania doprowadził Saczewski. WKS ponownie objął prowadzenie a Kamionka ponownie wyrównała. Kiedy trzeci raz WKS wyszedł na prowadzenie, Kamionka miała swoje szanse do doprowadzenia do remisu, jednakże nie wykorzystała m.in. sytuacji w przewadze 3vs1 tym samym nie zdobyła żadnego punktu w tym spotkaniu.

Tylko na pierwsze 15 minut wystarczyło sił zawodnikom Grabu w pojedynku z Polonią. Do przerwy skromne prowadzenie Polonii 2:1, ale druga połowa to popis już tylko zawodników Polonii. Końcowy wynik 10:2 poprowadził Polonię na 2 miejsce w tabeli.

Bardzo podobny przebieg miał pojedynek Jaćwingów z Koroną. Do przerwy 3:2 dla Jaćwingów, a druga część pod dyktando duetu Pretko - Dorochowicz (odpowiednio 4 i 3 trafienia). Dobry występ Tomasza Krzykwa z Korony był tego dnia nie wystarczający dla tak dysponowanego rywala.

Na koniec starcie "odwiecznych rywali" CDNu z Albatrosem. Kawał dobrej piłki z licznymi sytuacjami zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Prowadzenie dla Albatrosu uzyskał Ostaszewski, na które dwukrotnie odpowiedział Olszewski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania. W drugiej części zarówno CDN jak i Albatros mógł uzyskać kolejne trafienia ale naprawdę dobrze dysponowani byli bramkarze obu zespołów, a w szczególności Kamil Szczecina który zagrał najlepsze spotkanie w tej edycji. Albatros Raczki zmarnował 2 bardzo dogodne sytuacje do zdobycia bramki ale najpierw Rojek nie wykorzystał gapiostwa zawodników CDN i pośpieszył się ze strzałem w sytuacji sam na sam z bramkarzem CDNu a potem Ostaszewski trafił w słupek. Dzięki zwycięstwu nad Albatrosem CDN może w następnej kolejce teoretycznie zapewnić sobie zwycięstwo (w przypadku gdy pokona Polonię Raczki).

Drugie trafienie Olszewskiego było 100 bramką w tej edycji, gratulujemy.

Wyniki 4 kolejki:

WKS - Kamionka - 3:2 (1:0) - Kosak, Szyłak F., Stankiewicz - Saczewski, samobójcza

Polonia - Grab - 10:2 (2:1) - Górski, Adamejt x2, Ołowniuk x2, Siejda, Babkowski x2, Kalwajtys x2 - Chmielewski Z., Tylman M.

Korona - Jaćwing - 2:11 (2:3) - Krzykwa - Milanowski, Łukowski x2, Łoboda, Pretko x4, Dorochowicz x3

Albatros - CDN - 1:2 (1:2) - Ostaszewski - Olszewski x2