Logo Serwis informacyjny Urzędu Gminy Raczki

News

News zdjęcie id 190

I kolejka

26.11.2015

Za nami pierwsza kolejka XII Edycji Halowej Ligi Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Raczki, w której drużyny dopiero poznawały swoich rywali.

 

Kolejkę rozpoczął triumfator zeszłorocznej edycji Jednostka Wojskowa 1747 meczem z LZS Grabowo. W Jednostce zabrakło 2 kluczowych zawodników, którzy stanowili o sile tego zespołu w poprzedniej edycji (Tomasza Jarząbskiego oraz Tomasza Bajko), jednakże zawodnicy z Grabowa nie potrafili tego wykorzystać. Wprawdzie zawodnicy z Grabowa objęli prowadzenie a do przerwy remisowali 1:1, ostatecznie nie zdołali ugrać nawet punktu w tym pojedynku. Warto zauważyć, że w Grabowie pojawili się całkiem nowi zawodnicy, którym zapewne trzeba dać trochę czasu na przyzwyczajenie się do tej hali.

 

Także całkiem odmieniony CDN Stoki (dawniej Ekolobud Suwałki) przystąpił do rywalizacji ze zmienioną Koroną Moczydły.  Nie można powiedzieć że mecz był wyrównany, chociaż miejscami gra zaczynała wyglądać bardzo ciekawie. W CDNie brakło troszkę gry zespołowej zawodników z Suwalskich Wigier i to raczej było główną przyczyną tak małej zdobytej ilości bramek przeciwko niedoświadczonemu bramkarzowi Korony.  Korona waleczna od początku do końca, po uzupełnieniu bramkarzem, może sprawić jakąś niespodziankę.

 

Nie ukrywam, że powrót do Raczek Jaćwinga Suwałki był miłą niespodzianką. Ten zespół zawsze prezentuje się dobrze i z pewnością nie obniży poziomu ligi, a może dodać smaku rywalizacji. W tej kolejce przeciwnikiem Jaćwingów był zespół Jana Nalbacha – Albatros Raczki. Te zespoły wielokrotnie rywalizowały między sobą, a grają w nich jeszcze tacy zawodnicy, którzy te rywalizacje pamiętają. Mecz był niezwykle wyrównany i zakończył się moim zdaniem słusznym remisem. Zauważalny był zły dobór obuwia u zawodników Jaćwinga, co troszkę psuło ich grę ale jak na wielki powrót występ pozytywny.

 

Na zakończenie kolejki mecz Polonii z Salagiem, ze skromnym zwycięstwem Polonii i z niesmakiem który wyniknął z sytuacji jeszcze z pierwszej części meczu. Niejednoznaczna sytuacja, która podzieliła chyba wszystkich na dwie strony, gdyż jedna część obecnych na tym meczu widziała bramkę po niefortunnym zagraniu Artura Sobolewskiego, natomiast druga część jest pewna, że trafienia nie było. Sędziowie spotkania nie mając pewności co do tego czy bramka padła, nie mogli podjąć innej decyzji jak tylko bramki nie uznać. Na myśl przychodzi sytuacja sprzed kilku edycji kiedy także w ostatnim meczu pierwszej kolejki pomiędzy „Portexem” Olecko a UKS „Olimpijczyk” Rutka Tartak sędziowie nie uznali bramki dla zawodników z Rutki. Wtedy ten moment okazał się kluczowym w całych rozgrywkach, miejmy nadzieję, że się nie powtórzy również w tej edycji. Poza tą sytuacją mecz przebiegł w bardzo szybkim tempie. Obiektywnie oceniając, chyba te 2 zespoły w pierwszej kolejce zagrały najlepiej  i bez wątpienia będą głównymi kandydatami do zajęcia 1 miejsca na koniec edycji. 3 bramki Damiana Ostaszewskiego z Polonii dały mu fotel lidera w klasyfikacji najlepszych strzelców.

 

Wyniki:

JEDNOSTKA – GRABOWO – 4:2 (1:1) – Piaścik, Swiderski, Waszkeiwicz, sam. – Tylman M., Liżewski

CDN – KORONA – 5:3 (4:2) – Piekarski A., Rytelewski, Żukowski x2, Koncewicz – Krzykwa T. x2, Żukowski

ALBATROS – JAĆWING – 2:2 (1:1) – Trzaskalski, Staniszewski – Szczodruch, Łukowski

POLONIA – SALAG – 3:2 (1:1) – Ostaszewski x3 – Jarząbski, Bokuniewicz

TABELA

Wójt gminy zaprasza

Przyjęcia interesantów:

Czwartek 10:00 - 15:30

Urząd Gminy Raczki

Plac Kościuszki 14
16-420 Raczki
tel.: 87 568 59 25
fax: 87 568 64 10
e-mail: ug@raczki.pl

godz. pracy Urzędu:

pon. - pt - 7:30 - 15:30

Zobacz również

wersja językowa

Kalendarz

grudzień 2019
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Ni
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Zegar

  • :
  • :
Akceptuję

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.